تأکید بر توسعه زیرساخت های ورزش شهروندی در مناطق جنوبی پایتخت

تأکید بر توسعه زیرساخت های ورزش شهروندی در مناطق جنوبی پایتخت فست تریپ: رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توسعه ایستگاه های تندرستی و فضاهای ورزش شهروندی در مناطق جنوبی شهر تهران تاکید کرد و خواهان تدوین الگوی مدونی در سازمان ورزش شهرداری برای بهره گیری از ظرفیت قهرمانان شهر شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، شمش احسان در نشستی با حضور مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ و پیشکسوتان، قهرمانان و نخبگان ورزشی این منطقه، ضمن اشاره به برگزاری رقابت های قهرمانی رشته های مختلف ورزشی در سطح ۲۲ منطقه شهر تهران، خواهان طراحی و پیاده سازی الگوی مدونی در سازمان ورزش شهرداری تهران شد تا از پتانسیل و ظرفیت قهرمانان و نفرات برتر این مسابقات برای ارتقای سطح ورزش شهروندی بهره گیری شود.
رئیس کمیته ورزش شورا در قسمت دیگری از سخنان خود به تصویب مصوبه ای در شورای اسلامی شهر تهران اشاره نمود که برپایه آن، تخفیفات و امتیازاتی جهت استفاده دانش آموزان، بانوان سرپرست خانوار، معلولین، جانبازان و خانواده های معظم شهدا از اماکن و مجموعه های ورزشی در نظر گرفته شده است.
شمس احسان همینطور از برنامه ریزی برای مناسب سازی چهار مجموعه ورزشی در چهار منطقه شهر تهران برای تسهیل و به منظور دسترسی معلولین و جانبازان به امکانات ورزشی اطلاع داد که یکی از این مجموعه ها، مجتمع شهید باکری در منطقه ۱۹ خواهد بود.
در ادامه حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن اشاره به این که بزودی ایستگاه ورزش تندرستی عصرگاهی ویژه شهروندان شاغل راه اندازی می شود بیان نمود: تلاش خواهیم کرد در جهت ترویج ورزش های همگانی علاوه بر اجرای همایش های فصلی، ایستگاه های تندرستی در سایر بوستان ها افزایش یابد تا شهروندان به واسطه حضور قهرمانان ورزشی و مربیان برای حفظ و ارتقای سلامتی خود به ورزش های همگانی بپیوندند.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از مشارکت ۲۲۰ درصد شهروندان منطقه ۱۹ در مسابقات قهرمان شهر ۲ با همت ورزشکاران و مربیان در جهت جلب مشارکت شهروندی اطلاع داد.
حسین اخگر پور ضمن تقدیر از حضور رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران در این منطقه اضافه کرد: در دوره مدیریت شهری جدید ۱۳ مجموعه ورزشی این منطقه بازسازی و بازآماد و امسال هم دو قرار داد در این خصوص منعقد و اجرا می گردد.
وی افزود: در بوستان بانوان دهکده فوتبالی، استخر و امکانات متنوع ورزشی با سالن های مجزا موجود است که با استقبال خوب ورزشکاران، دانش آموزان و بانوان از سایر مناطق روبر و شده است.
اخگرپور ضمن اشاره به این که ۳۱ زمین چمن، ۱۲ سالن چند منظوره، ۵ استخر، ۳ سوله الزهر(س)، زمین اسکیت و تنیس خاکی در این منطقه موجود است بیان نمود: در قرار داد با بهره برداران مجموعه های ورزشی در جهت عمل به مسئولیت اجتماعی آنها موظف شده اند سانس هایی مجانی یا نیم بها را جهت استفاده اقشار خاص اختصاص دهند.
سرپرست شهرداری منطقه اضافه کرد: در جهت ارتقای سرانه های ورزشی و تفریحی در محلات کم برخوردار طی تفاهمنامه و هم افزایی ما بین سازمان ورزش شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۹ استخر امام علی (ع) مجدد بازسازی و احیاء شد تا شهروندان ناحیه سه هم از خدمات ورزشی استفاده نمایند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، اخگر پور در مورد ترویج ورزش های همگانی در مدارس اظهار نمود: در چارچوب طرح تجهیز و کمک به مدارس علاوه بر آسفالت حیاط ۱۵ مدرسه، اقلام ورزشی و تفریحی در همین راستا تهیه و به مدارس تحویل داده شد.
برپایه این گزارش طی این نشست قهرمانان، پیشکسوتان و نخبگان ورزشی ضمن معرفی خود در رابطه با افزایش امکانات ورزشی نظرات و پیشنهادهای خویش را مطرح و با اهدای لوح و هدیه از آنها تجلیل شد.
منبع:

1403/02/21
14:28:00
5.0 / 5
253
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , شهروند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است