زاكانی در روز معلم اعلام كرد

آمادگی شهرداری تهران برای تجمیع دانشکده های فرهنگیان

آمادگی شهرداری تهران برای تجمیع دانشکده های فرهنگیان به گزارش فست تریپ، شهردار تهران اظهار داشت: پیوستگی میان خانواده، مسجد و مدرسه نقش مهمی در عرصه تعلیم و تربیت و اهداف فرهنگی ما دارد. به همین جهت شهرداری تهران آمادگی کامل برای خدمت رسانی به معلمان دارد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران به مناسبت بزرگداشت روز معلم؛ با حضور در پردیس فرهنگیان شهید شرافت پاسخگوی مطالبات و پیشنهادات اساتید و دانشجو معلمان این دانشکده شد.
زاکانی در آغاز این دیدار ضمن تبریک روز معلم با اشاره به نگاه انقلاب اسلامی بر مقوله تعلیم و تربیت اظهار داشت: کشور مبتنی بر مبانی انقلاب نیاز پیشرفته همه جانبه دارد. ما هنوز در آغاز راه نظام سازی نوین هستیم و در این راه نقش تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست.


دغدغه های معلمین نیز برای مجموعه مدیریت شهری جدی می شود
وی ادامه داد: برخلاف فرهنگ غرب که در آن مبنای توسعه اقتصاد است در اندیشه انقلاب اسلامی بخش تعلیم و تربیت نقش اصلی را در توسعه و پیشرفت کشور دارد و با این نگاه ما نیز در شهرداری تهران وظایفی داریم که مبتنی بر آن حل دغدغه های معلمین نیز برای مجموعه مدیریت شهری جدی می شود.

زاکانی در ادامه با اشاره به چالش های پیش روی مدیریت ششم شهری تهران در شروع مسئولیتش اظهار داشت: شهرداری تهران در دوره قبلی با تنش مالی مواجه بود به نحوی که در سال ۹۹ مدیران قبلی مجبور شدند برای پرداخت سه ماه از حقوق کارکنان وام بگیرند. اما امروز با انضباط مالی از آن شرایط سخت عبور کرده ایم به نحوی که سال قبل بیش از بودجه ۷۵.۹ همتی مصوبه شورا تحقق درآمد داشتیم. بدین سبب در وضعیت فعلی شهرداری تهران برای تحقق اهداف خود مشکل ندارد.

وی ادامه داد: اکنون پروژه های مختلفی درحال برنامه ریزی و ساخت است. علاوه بر این رقم؛ به زودی نیز عملیات ساخت دو خط متروی تهران شروع خواهد شد.


تفاهم نامه شهرداری با دانشگاه های مختلف تهران با محوریت ساخت مسکن اساتید

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفاهم نامه شهرداری با دانشگاه های مختلف تهران با محوریت ساخت مسکن اساتید، اظهار داشت: در جلسه ای که با اعضای هیئت علمی دانشگاه شریف داشتیم یک نفر از حاضران اظهار داشت: «اساتید از ایران مهاجرت می کنند چون مسکن ندارند.» در پاسخ گفتم وای به حال شهرداری که در شهر محل خدمتش استاد دانشگاه خانه ندارد. بعد از این بود که شروع کردیم به بستن تفاهم مسکن با دانشگاه مختلف همچون تربیت مدرس، شهید بهشتی و...

وی افزود: به جز این دانشگاه ها در ارتباط با مسکن فرهنگیان نیز چندین نوبت گفت وگوهایی با وزیر آموزش وپرورش انجام دادم که ان شاءالله بتوانیم خدمتی ارائه دهیم.


معتقد به اداره ارزان شهر و ارائه خدمات به همه شهروندان هستیم
شهردار تهران تاکید کرد: در دوره پیشین مدیریت شهری مدیران معتقد بودند باید هزینه زندگی در پایتخت را بالا برد تا از این طریق قسمتی از جمعیت تهران مهاجرت کنند و با کم شدن جمعیت چالش های شهر تهران نیز حل شود؛ اما ما معتقد به اداره ارزان شهر و ارائه خدمات به همه شهروندان هستیم. برای اینکه تهران الگوی سایر شهرها هست و ارزان شدن پایتخت به دیگر نقاط کشور نیز تسری پیدا می کند.


با همراهی دولت بدنبال ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکن در تهران هستیم

زاکانی در ادامه به تفاهمات میان شهرداری تهران و دولت سیزدهم برای حل مشکلات معیشتی مردم اشاره نمود و اظهار داشت: با همراهی دولت بدنبال ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکن در تهران هستیم و علاوه بر این میادین میوه تره بار و فروشگاه های شهروند ظرفیت خوبی برای تنظیم قیمت در بازار هستند که مقرر است از ظرفیتشان استفاده بیشتری شود.

وی افزود: با خریدهای انجام شده و واردات انجام شده، مشکلی در تامین اقلام نداریم. همین موضوع موجب شد ابتدای سال سودجویان نتوانند قیمت میوه را بالا ببرند.


آمادگی شهرداری تهران برای تجمیع تمامی دانشکده های فرهنگیان
شهردار تهران خبر مهمی نیز برای دانشجو معلمان محصل در تهران داشت و اظهار داشت: جزیره ای بودن دانشکده های فرهنگیان تهران یکی از چالش های پیش روی دانشجویان طی سالیان گذشته بوده است. شهرداری تهران آمادگی دارد دراین زمینه کمک نماید تا تمامی دانشکده های این مجموعه در یک منطقه تجمیع شوند.


می توانیم مجموعه های فرهنگی-ورزشی زیر نظر شهرداری را در اختیار دانشجو معلمان قرار دهیم
وی ادامه داد: علاوه بر این آمادگی داریم مجموعه های فرهنگی-ورزشی زیر نظر شهرداری را در اختیار دانشجو معلمان قرار دهیم؛ آنان نیز این امکان را دارند با بهره گیری از اپلیکیشن شهرزاد، استفاده از این مجموعه ها را رزرو کنند.


به زودی چهارراه ولیعصر از حضور دستفروشان خلوت می شود
زاکانی سپس در پاسخ به مطالبات فرهنگیان شاغل در مجموعه شهید شرافت پیرامون شلوغی خیابان های اطراف این دانشکده اظهار داشت: به زودی چهارراه ولیعصر خلوت می شود برای اینکه بنا داریم طبق طرح از قبل پیش بینی شده به ساماندهی دستفروشان این ناحیه بپردازیم.
شهردار تهران در ادامه اشاره کرد: در تهران ۳۴۷ سرای محله داریم که قبل از این اجاره داده می شد؛ اما در دوره ی جدید آنها را بازپس گرفته ایم و مقرر است این سراها در اختیار هیئت امنای محله قرار گیرد. در هیئت امنای محله یک مدیر آموزش وپرورش و یک مدیر مدرسه حضور دارند. بدین سبب از این طریق نیز می توانیم به معلمان خدمت رسانی نماییم.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی در آخر اظهار داشت: پیوستگی میان خانواده، مسجد و مدرسه نقش مهمی در عرصه تعلیم و تربیت و اهداف فرهنگی ما دارد. به همین جهت شهرداری تهران نیز آمادگی کامل برای خدمت رسانی به معلمان دارد.
منبع:

1403/02/13
13:34:15
5.0 / 5
353
تگهای خبر: آموزش , اپلیكیشن , خدمات , خرید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است