جزئیات اجرای طرح ساماندهی صدمه های اجتماعی در تهران

جزئیات اجرای طرح ساماندهی صدمه های اجتماعی در تهران به گزارش فست تریپ، دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت صدمه های اجتماعی کلانشهر تهران جزئیات طرح ساماندهی صدمه های اجتماعی را شرح داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، عبدالمجید رحمانی با تأکید بر این که ساماندهی معتادین متجاهر طرح جامع شهرداری است که حدودا تمام اجزای شهرداری در آن فعال می باشند، اظهار داشت: این طرح توسط مناطق ۲۲ گانه و ۱۲۴ ناحیه شهرداری تهران در حال انجام می باشد. معاونت های امور مناطق، اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری شهرداری تهران هم در این طرح با سایر بخش ها همکاری می کنند تا کار به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: از مجموعه کارهایی که در این طرح دنبال می شود؛ بحث ساماندهی مشاغل و زباله گردها با معاونت خدمات شهری است. بحث متکدیان، معتادان متجاهر، کودکان کار و خیابان و ساماندهی بی خانمان ها هم با سازمان خدمات اجتماعی است که ذیل معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران باید کار را دنبال کنند.
رحمانی با اشاره به این که اکیپ های این طرح اکیپ های تخصصی هستند، مطرح کرد: بنا بر این است که سازمان خدمات اجتماعی درمورد مددکار و نیروهای دیگری که نیاز است، هماهنگ می کند و در اکیپ هایی که با ظرفیت خود و مناطق مشخص می شود، حضور داشته تا پروتکلهای اجرایی رعایت شوند.
وی افزود: برای نیروهای پسماند هم که در مناطق و نواحی پای کار هستند، درمورد نحوه برخورد با زباله گردها برنامه ریزی انجام شده است.
رحمانی با تأکید بر این که درباب جمع آوری در سطح شهر، مجموعه شهرداری تهران کار را پیگیری می کند، افزود: این طرح با پیشینه تمام دستگاه هایی که مستقیم و غیرمستقیم در عرصه صدمه های اجتماعی فعال می باشند و در قرارگاه اجتماعی عضو هستند و کارها با آنها پیش رفته است، ادامه دارد.
وی با اشاره به این که تعدادی از دستگاه های حمایتی در طرح جمع آوری مستقیم درگیر هستند و برخی بلا فاصله بعد از جمع آوری وظایفی را بر عهده دارند، اشاره کرد: بعد از جمع آوری نهادهای حمایتی و مجموعه هایی مثل وزارت بهداشت، بیمه سلامت، کمیته امداد، بهزیستی، سازمان فنی و حرفه ای و... درمورد بحث ساماندهی، آموزش و پشتیبانی از این افراد مسئولیت پیدا خواهند کرد. سازمان امور اتباع، فراجا و دستگاه قضا هم از مجموعه هایی هستند که در اجرای این طرح همکاری می کنند.
وی با اشاره به این که با اجرای این طرح تعداد زباله گردها، متکدیان، معتادان متجاهر و... کاهش چشمگیری داشته است، مطرح کرد: طرح ساماندهی صدمه های اجتماعی ادامه خواهد داشت تا بتوانیم پاکسازی اولیه از چهار صدمه را داشته باشیم و بعد از آن با تداوم و استمرار بتوانیم محلات و مناطق شهرداری تهران را پاک نگه داریم.
وی ادامه داد: از ظرفیت مردم هم استفاده خواهیم کرد که بعد از یک مقطع زمانی که حدودا پاکسازی اولیه صورت خواهد گرفت، مردم گزارش صدمه های اجتماعی مدنظر را بدهند تا بتوانیم برخورد لازم را انجام دهیم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، رحمانی اشاره کرد: بعد از جمع آوری این افراد، به آن هایی که نیاز به مراقبت، حمایت و خدمات دارند با همکاری شهرداری تهران و مجموعه دستگاه هایی که در قرارگاه اجتماعی عضویت دارند و با مرکز رصد، پایش و مدیریت صدمه های اجتماعی کلان شهر تهران در ارتباط هستند؛ خدمات شایسته و مناسبی را عرضه خواهیم داد.
منبع:

1403/01/25
09:14:04
5.0 / 5
486
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است