مختاری:

نقشه ساخت مسجد در قیطریه تغییر کرد

نقشه ساخت مسجد در قیطریه تغییر کرد به گزارش فست تریپ، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران توضیحاتی در رابطه با ماجرای ساخت مسجد در بوستان قیطریه ارائه داد.


علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با ماجرای ساخت مسجد در بوستان قیطریه و احتمال قطع برخی درختان عنوان کرد: تعجب می کنم؛ مگر قراراست هر جایی مسجد ایجاد می شود، درخت قطع شود؟ وی ضمن اشاره به این که از دهه ۷۰ تابحال در ۴۳ بوستان فرامنطقه ای تهران مسجد راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است، اضافه کرد: پارک قیطریه هم مثل دیگر پارک های فرامنطقه ای، احتیاج به توسعه فضای فرهنگی دارد و درخواست راه اندازی مسجد در آن شده است، اما این به مفهوم قطع درختان آن نیست و مانند دیگر پارک ها برای ساخت و ساز درون فضای پارک به هیچ وجه، هیچ درختی قطع نمی گردد.
مختاری ضمن اشاره به این که مسجد پارک قیطریه مقرر است درست جای یک انبار متروکه و در نزدیکی خیابان اصلی ساخته شود، اظهار داشت: در طرح اولیه قرار به جابه جایی ۴ اصله درخت بود که بعد از بازدید شهردار تهران و دستور اکید وی بر عدم جابه جایی این درختان، نقشه ساخت مسجد تغییر نمود. در نقشه جدید هیچ درختی حتی جابجا هم نخواهد شد. اساساً راه اندازی مسجد هیچ تزاحمی برای هیچ کدام از درختان پارک ایجاد نخواهد کرد. وی به رشد و توسعه فضای سبز در دوره اخیر مدیریت شهری اشاره نمود و عنوان کرد: سال جاری بیشتر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار اصله درخت در کمربند سبز تهران، منازل و معابر شهری کاشته شده است. این آمار مبین عزم شهرداری برای توسعه فضای سبز و حفظ درختان است و اگر مراکز فرهنگی هم ایجاد می شود در مناطق فاقد درخت خواهد بود.


منبع:

1403/01/14
08:47:20
5.0 / 5
127
تگهای خبر: ساخت و ساز , شهرداری , مترو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است