مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری كشور خبر داد

ابلاغ بخشنامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودرو ها

ابلاغ بخشنامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودرو ها به گزارش فست تریپ، مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور از تصویب و ابلاغ بخشنامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودرو ها در هیأت دولت آگاهی داد و اظهار داشت: این مصوبه در امتداد پشتیبانی از نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان است.


مرتضی ضامنی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر که هیأت دولت در امتداد پشتیبانی از نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان، بخشنامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودرو ها را مصوب و ابلاغ نمود، اظهار داشت: در این بخشنامه که با پیگیری های اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و وزارت کشور به تصویب هیئت دولت رسیده، افزایش قابل توجهی در ارزش اسقاط خودرو های فرسوده در نظر گرفته است.
وی در توضیح بیشتر درباره ی بخشنامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودرو ها، اظهار داشت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از دغدغه های اصلی ما در اتحادیه بوده و هست. باتوجه به فرسودگی خیلی از خودرو های فعال در این بخش، شاهد افزایش آلایندگی و مخاطرات بسیاری بودیم که ضرورت نوسازی ناوگان را بیش از پیش آشکار می کرد.
مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده توسط اتحادیه، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و وزارت کشور، هیئت دولت بخشنامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودرو ها را مصوب کرد. این بخشنامه که بتازگی ابلاغ گردیده، گام بلندی در امتداد نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان شمرده می شود.
ضامنی درباب جزییات این بخشنامه نیز اظهار داشت: در این بخشنامه، ارزش اسقاط خودرو های فرسوده بطور قابل توجهی بالا رفته است. همچنین، تعداد برگه های اسقاط ناوگان حمل و نقل عمومی شهری نیز بالا رفته که این مساله به نفع رانندگان این بخش خواهد بود.
وی با اعلان اینکه این بخشنامه انگیزه های لازم را برای اسقاط خودرو های فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ایجاد می کند، اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این بخشنامه، شاهد تسریع در روند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان باشیم.
منبع:

1403/01/08
13:27:44
5.0 / 5
152
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است