معاون شهردار تهران تأكید كرد

ضرورت ایجاد واحد اطفای حریق هوایی در پایتخت

ضرورت ایجاد واحد اطفای حریق هوایی در پایتخت به گزارش فست تریپ، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به نیاز کشور و به ویژه تهران به ایجاد واحد اطفای آتش سوزی هوایی، اظهار داشت: اطفای آتش سوزی هوایی به آن شکل در کشور ما وجود ندارد و با هماهنگی نیروهای مسلح، بصورت موضعی این کار صورت می گیرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حسین نظری ضمن حضور ر مراسم افتتاحیه ایستگاه ۱۳۵ آتش نشانی در چارچوب پویش امید و افتخار، اظهار داشت: هر اتفاقی در شهر رخ دهد، همکاران ما در شهرداری، آتش نشانی و... نخستین جبهه هستند و شهروندان برای رفع مشکلات خود به ما رجوع می کنند.
وی ادامه داد: از آنجاییکه خدمت به مردم بسیار اهمیت دارد، این امر نیازمند تجهیزات جدید و مناسب می باشد که امیدواریم بزودی ناوگان ما نو شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران افزود: آتش های ناخواسته ای که در تهران رخ می دهد همکاران ما برای مقابله با آنها روش های خاموش کردن، کنترل یا هدایت را انجام می دهند و هدف آنان حفظ سلامت افراد و پیشگیری از صدمه به اموال مردم است. همینطور محافظت از محیط زیست هم از دیگر اهداف ما است.
نظری اظهار داشت: این اقدامات نیازمند مهارت های عمومی و تخصصی است که خوشبختانه آتش نشانان ما در شرایط خوب آمادگی قرار دارند. این شغل بسیار خطرناک و صدمه زا است اما همکاران ما تا پای جان وظایف خویش را انجام می دهند.
وی ادامه داد: ما دو عملکرد عامل و غیرعامل داریم که عملکرد عامل همان آتش نشانان ما هستند که در شرایط خوبی قرار دارند. همینطور حوزه غیرعامل استفاده ساختمان ها از مواد نسوز یا کندسوز و استفاده از دیوارهای جداکننده و مواد دیرذوب شونده و غیراشتعال ساز است که باید به آن توجه گردد و ان شاءالله شاهد کم شدن حریق ها باشیم و روزی باشد که ایستگاه های آتش نشانی به جای افتتاح، تعطیل شوند؛ چونکه مردم ایمنی را رعایت می کنند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران افزود: نگاه کمک به آتش نشانی وجود دارد؛ اما ما برخی تجهیزات را نداریم و فهرست آنرا در اختیار شهرداری قرار داده ایم و امیدواریم زودتر تأمین شوند، به طور مثال آتش نشانان باید هوشمند وارد حادثه شوند یعنی هر کدام «جی پی اس» داشته باشند و موقعیت افراد مشخص باشد.
وی ضمن اشاره به لزوم اطفای هوایی حریق اظهار داشت: اطفای حریق هوایی به آن شکل در کشور ما وجود ندارد و با هماهنگی نیروهای مسلح، به صورت موضعی این کار صورت می گیرد؛ اما تهران باید چنین واحدهایی داشته باشد تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار گیرد.
منبع:

1402/11/18
08:21:00
5.0 / 5
261
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است