ساختمانی که فروریخت تا زخمی عمیق شود بر روح یک شهر

ساختمانی که فروریخت تا زخمی عمیق شود بر روح یک شهر به گزارش فست تریپ، شهردار منطقه ۱۲ بمناسبت سالگرد حادثه ریزش ساختمان پلاسکو اظهار داشت: برای تکرار نشدن این حادثه تلخ باید ایمنی ساختمان های قدیمی، بازار و... را جدی بگیریم.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۱۲ در یادداشتی همزمان با سالگرد حادثه آتشسوزی و ریزش ساختمان پلاسکو ضمن اشاره به این که ۱۸ سرای بازار تهران درحال اجرای دستورالعمل ایمنی سازمان آتش نشانی هستند، تاکید کرد: برای ایمنی ساختمان های قدیمی و بازار نیازمند هم افزایی همه ارگان های ذیربط با کسبه و شهروندان هستیم.
طبق گزارش سایت شهر، وحیدرضا انارکی محمدی در یادداشت خود اظهار داشت: «هفت سال گذشت از بامداد سی ام دی ماهی که پلاسکو با آن همه قدمت و خاطراتش، آتش را تاب نیاورد و با فروریختنش، داغی عظیم بر قلب و روح ملت ایران گذاشت.
بامداد هفت سال پیش، ۱۶ آتش نشان غیور جان بر کف با وجود عزیزان چشم انتظار به آتش زدند تا جان هموطنان خویش را نجات دهند، اما... آتش بی رحمانه همه چیز را در خود بلعید.
ظهر سی ام دیماه سال ۱۳۹۵، تا چشم کار می کند همه جا آوار است و دود. خیابان ها مملو از جمعیت، چهره ها نگران، چشم ها گرد و گوش ها تیز برای یافتن اثری از عزیزی که در شعله های آتش محبوس مانده. حادثه تلخ ساختمان پلاسکو در چشم به هم زدنی جرقه خورد و فاجعه آفرید تا سیاه ترین پنجشنبه سال را رقم بزند.
حالا پس از هفت سال پلاسکو با ۲۰ طبقه باردیگر ساخته شد، واحدها تحویل کسبه داده شد... اما هر رهگذری که از مقابل پلاسکو می گذرد، محال است تلخی آن روز را از یاد ببرد...
پلاسکو ساخته شد؛ اما کسی هنوز منتظر پدرش هست تا با لبخندی وارد خانه شود، کسی منتظر همسر آتش نشانش هست تا زندگی مشترک خویش را شروع کند.. مادری با قاب عکس پسر آتش نشانش سر مزارش می رود تا سال نو کنارش باشد.....
برای تکرار نشدن این حادثه تلخ باید ایمنی ساختمان های قدیمی، بازار و... را جدی بگیریم و این امر نیازمند هم افزایی همه ارگان های ذیربط با کسبه محترم و شهروندان است.
حالا ۱۸ سرای بازار تهران درحال اجرای دستورالعمل ایمنی سازمان آتش نشانی هستند که در آنها بیشتر از ۲۵۰۰ واحد صنفی قرار دارد.
یاد و خاطره همه هموطنان بخصوص ۱۶ آتش نشان غیور که در حادثه پلاسکو از دست دادیم را گرامی می دارم، امیدوارم با تدابیر مدیریت شهری و همکاری کسبه از تکرار این چنین اتفاقات تلخی جلوگیری شود.»
منبع:

1402/10/30
13:17:17
5.0 / 5
327
تگهای خبر: امداد , ایمنی , سایت , شهروند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است