رئیس شورای شهر اهواز:

شهردار اهواز اینروزها زیاد مصاحبه می کند

شهردار اهواز اینروزها زیاد مصاحبه می کند به گزارش فست تریپ، رییس شورای شهر اهواز اظهار داشت: شهردار اهواز اینروزها زیاد مصاحبه می کند. به وی تذکر می دهم اگر جلو اینها را نگیرد من هم مصاحبه می کنم.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سید محمدعلی پورموسوی قبل از ظهر امروز یکشنبه در یکصد و چهل و سومین جلسه مکرر صحن شورای اسلامی شهر اهواز اظهار داشت: سال قبل قانونی تحت عنوان درآمد پایدار تصویب گردید که شهرداری ها بتوانند برای خود درآمدی تولید کنند یا به وجود آورند تا درباب موضوعات اولیه استفاده گردد. در مساله اداری و مالی، حقوق پرسنل را جزو دیون مالی می شمارند یعنی می گویند اول حقوق را پرداخت نماییم و بعد به جنبه های دیگر مثل مزایا پرداخته شود. در شهرداری نیز این مساله مهمست و باید بتوانیم پرسنل را از دغدغه این که چه ماهی و یا چه روزی حقوق دریافت می کنند رها نماییم.
وی اضافه کرد: از شروع دوره تا جایی که ما اختیار داشتیم و مواردی که باید توسط شورا انجام می شد مثل سامانه یا منظم کردن عوارض و.. کار را انجام دادیم.
رئیس شورای شهر اهواز افزود: منابع خارجی مثل حق آلاینده ها و ارزش افزوده هم بود که نباید روی آنها حساب باز کرد چونکه یک ماه پرداخت می کنند و یک ماه نه و یا این که برای آن تکلیف مشخص می کنند پس باید به سراغ درآمدهایی برویم که پایدار شوند، متأسفانه در این دوره این مساله اتفاق نیفتاده است؛ باید به سازمان مالی شهرداری نگاهی داشته باشیم و عناوینی که ذیل درآمد پایدار می باشد بررسی شود تا بتوانیم بگوییم اگر امسال اتفاقی هم در اهواز ایجاد نشود اما حقوق پرسنل را داریم.
پورموسوی بیان کرد: درآمدهایی که امسال داشتیم و در سال قبل چه بوده است و الان حقیقت چه است، این روشن است که هر زمان شورا عددی را برای شهرداری تعیین می کند بطورمثال روی ۳۵ درصد می آید و الان که دی ماه است ۳۵ درصد درآمد شهرداری محقق شده است.
وی با اعلان اینکه شورا بصورت جدی درحال پیگیری مساله حقوق است، اشاره کرد: حتی درباب ۸۰۲ نفر که مشکل داشتند به مساله ورود کردم و گفته ام شهرداری بوسیله سازمان همیاری شهرداری ها حقوق را پرداخت کند، پس از آن اگر با پیمانکار توافقی انجام شده این دیگر به ما مربوط نیست؛ ما باید کار نماییم، پیگیری نماییم تا الان که ماه تمام شده و ۱۷ روز از ماه جدید گذشته کاسه چه کنم به دست نگیریم.
رئیس شورای شهر اهواز عنوان کرد: روز گذشته مسأله ای درباب نرم افزار عنوان شد در خصوص این که برای مرکز داده های شهرداری مشکلی به وجود آمده است، حراست شهرداری به بنده اعلام نموده که مشکلی ایجاد نکرده است، البته می توانست مشکل به وجود آورد که بموقع متوجه شده و پیشگیری کرده اند.
پورموسوی اظهار داشت: شهردار گفته است ۵۰ لایحه در شورا مانده است، بنده امروز ساعت ۹: ۴۲ خدمت وی می گویم ۲ لایحه که مانده است را بگوید ما ۴۸ لایحه دیگر را از وی قبول می نماییم. لایحه ها باید به کمیسیون بروند، حالا نیز ۲ لایحه در دستور کار است.
وی افزود: شهردار اینروزها زیاد مصاحبه می کنند که شبکه ای ایجاد می کند، به وی تذکر می دهم اگر جلو اینها را نگیرد من هم مصاحبه می کنم و این خوب نیست.
رئیس شورای شهر اهواز اظهار داشت: من راجع به حقوق هم حرف می زنم، بعضی می گویند چرا فلان موضوع را مطرح نمی کنید، هر شخصی که نماینده مردم است باید با صبوری پیش رود و مطالبی است که باید در زمان خودش بحث شود و اگر روزی لازم باشد این نکته ها را خدمت مردم اهواز عرض می کنم.
پورموسوی بیان کرد: شهردار اهواز گفته است عوامل ثانویه و بیرونی شهرداری که ریشه در خارج از کشور دارند موجب تفرقه شده اند، اول بیایند این را روشن کنند که مبنای حقوقی صحبتشان چیست، اگر چیزی وجود دارد به ما هم بگویند؛ ما نه با مسائل بین المللی در ارتباط هستیم و نه بدنبال این هستیم که مشکلات اهواز را به کشور گسترش دهیم، این ارتباط ها را که گفته اند باید روشن کنند چون بحث حقوقی دارد، یا ما را متهم می کنید یا اعضای شهرداری را، اگر این طور باشد اصلاحاتی در کارمان انجام دهیم.
وی افزود: اگر اینطور نیست و نویسنده خبر هم شیطنت نکرده باشد گفته وی بار حقوقی دارد و باید این را پیگیری نماییم.
رئیس شورای شهر اهواز ضمن عذرخواهی از شرکت کنندگان در جلسه امروز اظهار داشت: باید اعلام کنم این جلسه هم به اکثریت نرسید و کنسل شد، اما صحن علنی فردا ساعت ۱۰ بامداد برای پیگیری جلسه برگزار می شود؛ همین طور برای جلسه فردا هشت لایحه داریم که با یک دستورکار جابجا می نماییم، به جهت اینکه لایحه ای نماند و کار ما به روز باشد اعضا شورا حاضر شوند تا این لایحه ها را بررسی کنیم؛ ما کار خودرا با قدرت پیگیری می نماییم و راهی جز برون رفت از این مسائل نداریم.منبع:

1402/10/19
12:47:21
5.0 / 5
421
تگهای خبر: امداد , تولید , شركت , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است