رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا:

ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد

ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد فست تریپ: رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا اظهار داشت: ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد كه استحصالِ آن ها، نیازمندِ اقدامات جسورانه است.


به گزارش خبر نگار مهر، محمد جواد حق شناس – رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در جریان نشست این كمیسیون با مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران اظهار داشت: پیرو ارسال لایحه سال ۹۷ شهرداری تهران به شورای شهر، و بررسی مقدماتی این لایحه، نكاتی در ۸ بند اِحصا شده كه به قرار ذیل ایفاد می گردد. بدیهی است بررسی بیشتر و عمیق ترِ بودجه در ایام آتی، نكات ذیل را تكمیل خواهد نمود. ایشان در ادامه خاطر نشان ساخت: در تبصره ۲۰ بودجه كه به تأمین مالی پروژه های زیرساختی و بزرگ مقیاس شهر تهران و همینطور پرداخت دیون بدهكاران باز می گردد، پیشنهاد می گردد در بند ب، احداث پارك علم و فناوری شهر تهران هم اضافه شود.

رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با عنایت به اهمیت مسئله تولید یكپارچگی، نظم سازمانی و وحدت فرماندهی در حوزه های مأموریتی شهرداری تهران، و همینطور نظارت شورا بر همه ی زیر مجموعه های شهرداری تهران، پیشنهاد داد تبصره ای با مبحث گزارش گیری از بودجه تملك دارائی سرمایه ای سازمان فرهنگی و هنری به صورت شش ماه یك بار به معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران عرضه شود.

وی در ادامه اظهار داشت: در ردیف های درآمدی بودجه و ردیف درآمدی ۱۳۰۰۰۰ كه به بهای خدمات و درآمد مؤسسات انتفاعی شهرداری تهران باز می گردد، با عنایت به مطالعاتی كه در حوزه ی درآمدی شهرداری تهران بخصوص از حیث احقاقِ واقعی حقوق شهروندان صورت گرفته، این بخش از ردیف های درآمدی شهرداری تهران باید به مرور زمان و به صورت تدریجی افزایش یابد.

حق شناس اضافه كرد: رقمی كه اكنون در لایحه آمده حدود ۲۴۴ میلیارد است كه نسبت به مصوب سال قبل فقط ۶ میلیارد اضافه شده است كه پیشنهاد می گردد این ردیف درآمدی با افزایش ۱. ۵ برابری به حدود۳۶۰ میلیارد افزایش یابد.

رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به اینكه ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد كه استحصالِ آن ها، نیازمندِ اقدامات جسورانه است اظهار داشت: یكی از این ظرفیت ها، درآمد حاصل از پاركینگ و پاركومترها و فضای پارك های حاشیه ای در معابر شهری است. این ظرفیت در بخش درآمد حاصل از اموال شهرداری در ردیف ۱۴۰۲۰۴ و ۱۴۰۲۰۵ دیده شده و اعتباری كه برای آن در نظر گرفته شده، برای سال ۹۷ به میزان ۱. ۵ میلیارد تومان است.

وی اضافه كرد: این مبلغ را ما باید جسورانه افزایش دهیم. پارك حاشیه مطابق با برآوردی كه كمیسیون عمران و حمل و نقل شورا انجام داده، بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان به صورت روزانه ظرفیت درآمد زایی دارد. این میزان درآمد می تواند برای مدیریت شهری تهران نجات بخش باشد. هم توسعه ی حمل و نقل عمومی در شهر را می تواند تسریع كند، هم تعهدات و دیون شهرداری را سبك كند.


1396/11/04
15:13:23
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است