معاون سیاسی استاندار تهران مطرح كرد

ضرورت استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی صنایع برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش آموزان

ضرورت استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی صنایع برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش آموزان به گزارش فست تریپ، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران اظهار داشت: امروز با عنایت به حجم مسائل در آموزش و پرورش و مدارس و کمبود منابع دولتی پیشنهاد می نماییم برای رفع مشکلات مدارس و ارتقای سطح علمی و فرهنگی مدارس از ظرفیت مسئولیت اجتماعی صاحبان صنایع استفاده نماییم و این طرح می تواند در شهرستان پردیس شروع شده و الگویی برای دیگر شهرستان ها باشد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سید عباس جوهری در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان پردیس عنوان کرد: پیشنهاد میشود که یک یا چند مدرسه در اختیار برخی شرکت ها و یا صاحبان صنایع قرار گیرد تا با نظارت آموزش و پرورش هزینه هایی در جهت ارتقای سطح علمی و فرهنگی و دیگر نیازمندیهای مدارس همچون زیر ساخت ها و تعمیرات به آنها واگذار شود.
وی با اشاره به اینکه صاحبان صنایع در امور در ارتباط با همیاری از ما جلوتر هستند، اضافه کرد: در حوزه های مختلف صاحبان صنایع در انجام امور پیشتاز و از ما جلوتر هستند و کاهلی از ما بوده که سمت آنها نرفتیم.
معاون سیاسی استاندار تهران اظهار داشت: امروز اولویت ما در آموزش و پرورش در کنار افرایش دانش علمی دانش آموزان، ارتقای فرهنگ و کار فرهنگی است و اگر بتوانیم دانش آموزان خوبی را تربیت نماییم بطور قطع جامعه آینده را بیمه خواهیم کرد.
وی در حاشیه مراسم ضمن اشاره به سایر مصوبات نشست، اظهار داشت: در مورد برگزاری راهیان نور و پیشرفت همه شهرستان ها اقدامات خوبی انجام دادند و نقش مساعدت شهرداران پر رنگتر بود که قابل تقدیر است، ما سال جاری اعزام های خوبی در حوزه راهیان نور (بازدید از مناطق جنگی جنوب) و پیشرفت (بازدید از پیشترفت های ایران اسلامی در حوزه های مختلف) داشتیم.
معاون استاندار تهران افزود: در شهرستان پردیس جمعیت بیشتر از دیگر شهرستان های استان بارگذاری شده است و زیر ساخت ها بخصوص مدارس و چارت تشکیلاتی آموزش و پرورش در ارتباط با سالهای گذشته است و امروز تصمیماتی گرفته شد تا این موضوعات و چالش ها ان شاءالله مرتفع شوند.
جوهری اضافه کرد: ساخت مدرسه در پردیس برای ما در اولویت قرار دارد و مقرر شد از ظرفیت عمران که کماکان پای کار است 15 مدرسه به آموزش و پرورش تحویل شود که تابحال 7 مدرسه تحویل شده و تحویل مدارس بعدی هم در دستور کار است.
وی ضمن قدردانی از شهرداری پردیس در سرویس دهی به دانش آموزان توانا ( معلولان) تصریح کرد: استفاده از ظرفیتهای شهرداری در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت و زحمات این دستگاه خدمات رسان قابل تقدیر است.
معاون استاندار تهران ضمن اشاره به مشکل سرویس معلمان شهرستان پردیس عنوان کرد: از نظر قانونی تکلیفی برای سرویس معلمان نداریم؛ اما تفاهمنامه ای از سالهای گذشته امضا شده که آموزش و پرورش شهر تهران مکلف به اجرای آن بوده که مقرر شد مدیر کل محترم آموزش و پرورش شهرستانهای استان مبحث را پیگیری کنند و در صورت نیاز طی جلسه ای با حضور نماینده ای از استانداری مبحث حل و فصل گردد.
جوهری افزود: با عنایت به شرایط خاص پردیس، مقرر شد که کمک بیشتری نسبت به سایر شهرستان ها برای معلمان فعال در شهرستان پردیس در نظر گرفته شود تا برای تردد مشکلی نداشته باشند و کار سرویس مدارس نباید متوقف شود.
وی ضمن اشاره به تراکم بالای تعداد دانش آموزان بخصوص در شهر بومهن و دو شیفته بودن آنها، توضیح داد: تعداد دانش آموزان در شهر بومهن از تعداد میانگین در سطح استان بالاتر است که یک مشکل به حساب می آید.
معاون سیاسی استاندار افزود: مقرر شد کارگروهی به صورت ویژه تشکیل و به مشکل تراکم بالای دانش آموزان در مدارس رسیدگی کنند. کارکرد کارگروه قبلی مورد قبول نیست اگر این کارگروه کارکرد خوبی داشت امروز وضعیت زمینها با کاربری آموزشی برای ساخت مدرسه مشخص و موانع مرتفع شده بود.
جوهری اظهار داشت: مقرر شد استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در دستور کار قرار گیرد، شرکت عمران با تسریع بخشی در تحویل مدارس به رفع مشکل دانش آموزان کمک نماید و نقش بیشتری داشته باشد. با عنایت به این که اگر مدارس را زودتر به آموزش و پرورش تحویل می دادند مشکل کمتری در حوزه مدارس شهرستان داشتیم.
طبق گزارش روابط عمومی استانداری تهران، وی افزود: آموزش و پرورش شهرستان رفع کمبود معلم را در مدارس تازه ساز در دستور کار قرار دهد و با این مصوبات موانع و مشکلات کمتر خواهد شد و در خلال یک تا دو ماه آینده شورای آموزش و پرورش استان پیگیر رفع مشکلات و اجرای مصوبات خواهد بود.
منبع:

1402/09/16
21:24:57
5.0 / 5
460
تگهای خبر: آموزش , تردد , خدمات , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است