تخریب ۲۵۵ مدرسه در غزه با بمباران صهیونیست ها

تخریب ۲۵۵ مدرسه در غزه با بمباران صهیونیست ها فست تریپ: فست تریپ: نماینده جنبش حماس در ایران از ابتکار شهردار تهران برای فعال کردن ظرفیت دیپلماسی شهری در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین تقدیر کرد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، خالد قدومی در همایش فصلی مدیران شهرداری تهران که بامداد امروز در محل سالن همایش های برج میلاد برگزار شد، سخنانش را با تبریک به علیرضا زاکانی بابت دستاوردهایش در مسافرت به چین برای توسعه زیرساخت های شهری شروع کرد و اظهار داشت: گفت: امروز سی و نهمین روز نبرد مقاومت ضد صهیونیست ها در غزه است. رژیم اسراییل با کودک کشی تأسیس شد. پس از ۷۴ سال جنایت اما طوفان الاقصی ماهیت واقعی صهیونیست ها را برای دنیا آشکار کرد و تا این لحظه بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار خسارت به تاسیسات زیرساختی این رژیم وارد شده است.

قدومی با تاکید بر این که برنامه صهیونیست ها کوچاندن ساکنان غزه به دیگر کشورهای همسایه است، اظهار داشت: این جنایتکاران مطلقاً قائل به حق حیات برای مردم فلسطین نیستند. اوباش و اراذل صهیونیست کاری جز تعرض به مقدسات ادیان آسمانی نمی دانند.

وی با بیان آنکه بیشتر از ۷۰۰۰نفر از شهروندان فلسطین الان دربند رژیم صهیونیستی گرفتار شده اند، اظهار نمود: این افراد به طور عمده از اقشار فرهیخته جامعه هستند. دکتر، مهندس، شهردار و نماینده مجلس هستند.

نماینده حماس در ایران افزود: بعد از طوفان الاقصی در هفت اکتبر ماهیت منطقه عوض شده است. اشغال گری باید به پایان برسد. سازمان های بین المللی متأسفانه مطلقا به فکر مردم صدمه دیده فلسطین نیستند.

قدومی به برگزاری همایش سران عرب و مسلمان در ریاض اشاره نمود و اظهار داشت: این سبب تأسف است که حتی کشورهای عربی توان امدادرسانی و بازگشایی گذرگاه رفح را نداشتند.

وی در رابطه با آمار شهدا و مصدومان فلسطینی درپی حملات اسرائیل هم اظهار داشت: بیشتر از ۱۱ هزار شهید تا این لحظه تقدیم مقاومت شده است. حدود ۷۰درصد از مجموع این تعداد، زن و بچه و افراد سالخورده غیرنظامی هستند.

نماینده جنبش حماس در ایران افزود: بیشتر از ۵۰هزار واحد مسکونی تا این لحظه در غزه تخریب شده است. ۲۰۰ هزار واحد مسکونی هم صدمه های جدی دیده است. ۳۲هزار تُن مواد منفجره تا این لحظه بر سر مردم بی پناه غزه ریخته شده است.

خالد قدومی به جنایت های دَدمنشانه صهیونیست ها ضد مراکز درمانی غزه هم اشاره نمود و عنوان کرد: بیشتر از ۲۵۵ مدرسه در غزه زیر بمباران اسراییلی ها تخریب شده است. صهیونیست ها هم چنین ۵۱ خبرنگار را تا این لحظه به شهادت رسانده اند. ۷۲ مسجد و سه کلیسا را هم با خاک یکسان کردند.

بنا بر اعلام پایگاه خبری شهر، وی اوضاع انسانی را در غزه بحرانی توصیف کرد و اعلام داشت: این اوضاع مفتضح رسوایی اخلاقی صهیونیست ها است. البته نتانیاهو درگیر بحران سیاسی هم هست.

نماینده جنبش حماس در ایران تداوم جنایت ها در قطاع غزه را در جهت منافع شخصی رهبران صهیونیست دانست و اظهار داشت: امروز جوانان فلسطینی قهرمانانه با لباس غیرنظامی درحال شکار تانک های اسراییلی هستند. تا این لحظه حدود ۲۲۰ تانک مرکاوا منهدم شده است.

قدومی در خاتمه از ابتکار شهردار تهران برای فعال کردن ظرفیتهای دیپلماسی شهری و مکاتبه با شهرداران پایتخت های مسلمان تشکر کرد و اظهار داشت: امروز مردم فلسطین بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند کمک های اولیه پزشکی و بشردوستانه هستند.
1402/08/25
14:16:13
5.0 / 5
107
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است