شروع مذاکرات رسمی برای راه اندازی خط ۱۱ متروی تهران

شروع مذاکرات رسمی برای راه اندازی خط ۱۱ متروی تهران فست تریپ: پیرو انعقاد موافقت نامه طراحی، اجرا و سرمایه گذاری در خط 11 متروی تهران با مشارکت تیم پیمانکار ایرانی- چینی طی سفر اخیر شهردار تهران و هیات همراه به کشور چین و رایزنی پیرامون نحوه مشارکت چینی ها در طرحهای حمل و نقل ریلی پایتخت، نمایندگان یک شرکت چینی به کشورمان آمده و در محل شرکت متروی تهران، بحث و بررسی درباب راه اندازی خط 11 مترو را آغاز نموده اند؛ البته در کنار این شرکت چینی، یک شرکت ایرانی هم در ابر پروژه مذکور حضور خواهد داشت.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مهندس هاشم روحانی مجری خط ۱۱ مترو در ارتباط با جزئیات مذاکرات اخیر با چینی ها اظهار داشت: طی جلسه نخست مذاکره با تیم پیمانکاران ایرانی - چینی، ضمن بررسی برخی جزئیات فنی و کلی پروژه، نحوه مراودات و روش های مالی همچون بازپرداخت هزینه های طرح، مورد بحث قرار گرفت. راه اندازی خط ۱۱ مترو با محاسبات فعلی، نیازمند تامین یک میلیارد و پانصد میلیون یورو بودجه است و برای شروع کار، حداقل ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری لازم است.
وی اظهار داشت: در بدو امر، تیمی متشکل از دو شرکت ایرانی و چینی پای میز مذاکره آمده اند و شرکت متروی تهران این آمادگی را دارد که در صورت طی مقدمات لازم و مشخص شدن مسائل مالی، بلا فاصله زمین مربوط به تجهیز کارگاه را در اختیار پیمانکاران قرار دهد.
روحانی در ادامه با اشاره به تاکید شرکت مترو در خصوص استفاده حداکثری از تولیدات داخلی در تجهیز ایستگاههای خط ۱۱ مترو اظهار داشت: واقعیت آنست که هم اکنون، توان تولید تجهیزاتی از قبیل پله برقی، آسانسور و خیلی از اقلام صنعتی دیگر در داخل کشور وجود دارد و یکی از الزامات شهرداری تهران برای ساخت خطوط جدید، توجه به این ظرفیت بهادار است.
مجری خط ۱۱ مترو در آخر صحبت های خود اضافه کرد: جلسه با تیم پیمانکاران ایرانی و چینی، بطور منظم ادامه خواهد یافت تا در صورت به تفاهم رسیدن در تمام موارد موافقت نامه مذکور، قرارداد اصلی منعقد و عملیات اجرائی از امسال شروع شود.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، خط ۱۱ متروی تهران به طول ۳۲ کیلومتر و شامل ۲۱ ایستگاه، از خطوط اولویت دار شبکه مترو بوده که بواسطه پوشش مناطق کم برخوردار از حیث دارا بودن سیستم حمل و نقل ریلی، ساخت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست.
یکی از فاکتورهای این پروژه، اجرای ۲ ایستگاه و یک پارکینگ زیرزمینی در قالب یک ایستگاه جزیره ای است که به عنوان یک طرح ایستگاهی نوین، خاصیت های منحصر به فردی دارد. از با اهمیت ترین مزایای این روش، بهره برداری تدریجی از خط ۱۱ متناسب با پیشرفت عملیات اجرائی فازهای مختلف آنست.1402/08/22
08:54:16
5.0 / 5
122
تگهای خبر: پاركینگ , تولید , راه آهن , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است