گزارش فست تریپ؛

فقدان امکانات اولیه در فاز ۸ پردیس

فقدان امکانات اولیه در فاز ۸ پردیس به گزارش فست تریپ، فاز هشت پردیس در حالی با فقدان امکانات اولیه رفاهی دست و پنجه نرم می کند، که ساکنان آن مدت ها است، منتظر داشتن زندگی بهتر و با سطح رفاهی بیشتر هستند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها: تعدادی از فازهای مسکن مهر پردیس به عنوان پایتخت مسکن مهر کشور فاقد درمانگاه، مدرسه دبیرستان دخترانه و پسرانه، آتش نشانی، سالن چند منظوره جهت ورزش آقایان و بانوان، کتابخانه، فضای مناسب جهت تفریح و سرگرمی، اورژانس، مجتمع فرهنگی و هنری و … است.
فقر فضای سبز، مبلمان شهری، عدم توجه مسئولین به این فازها مشکلات مختلفی برای ساکنین به وجود آورده است، یکی از فازهایی که هم اکنون با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند، فاز هشت است، این فاز که به «دره بهشت» نیز مشهور است، نزدیک ترین فاز پردیس، به شهر تهران است.
این منطقه در جنوب بزرگراه تهران - پردیس و جاده قدیم تهران - جاجرود و حدوداً در ۵ کیلومتری غرب میدان مرکزی شهر پردیس و ۲۰ کیلومتری شرق تهران واقع شده است.
اولین واحدهای مسکونی فاز هشت پردیس که شامل یک هزار واحد است، در ۲۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ افتتاح شد، اما هنوز و بعد از هفت سال از آن روز با کمبود امکانات مواجه می باشد.
یکی از ساکنین این فاز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما دبیرستان دخترانه و پسرانه در این فاز نداریم و فرزندان ما برای مدرسه باید به پردیس بروند، هنرستان نداریم.
حتی یک داروخانه یا نانوایی و دبیرستان نداریم
وی مشکلات درمانی و فقر امکانات دراین زمینه را نیز یاد شده قرار داد و اضافه کرد: در این فاز مرکز درمانی و یا حتی داروخانه نداریم، یکی دیگر از مشکلات این فاز نبود اورژانس است، که متأسفانه مواردی حتی فوتی به سبب تأخیر و نرسیدن اورژانس داشتیم، که مساله جدی است، اگر کسی شب یا نیمه شب در این منطقه مریض شود، دستش به جایی نمی رسد.
خانم میانسال دیگری که حدود یک سال است، در فاز هشت پردیس ساکن شده نیز به خبرنگار مهر اظهار داشت: در این فاز چراغ نصب شده اما روشن نمی شود و معابر عمومی بطور وحشتناکی تاریک است.
وی ضعف حمل و نقل عمومی در این فاز را از دیگر مشکلات موجود دانست و اظهار داشت: تا جایی که من می دانم، تنها یکی دو بار اتوبوس به این فاز می آید که یکی از آنها پنج بامداد است، ساعت پنج می آید و ۹ شب هم مسافر را به فاز هشت می آورد و آیا یکی دو بار بار رفت و یک دفعه برگشت کافی است؟
این خانم ساکن فاز هشت پردیس افزود: تاسفانه سطل های زباله بطور منظم تخلیه نمی شود و وضعیت بهداشتی نامناسبی به وجود آمده است، سگ های ولگرد جمع آوری نمی شود و نانوایی هم دور است، برای خرید نان، یا خرید دارو و دیگر مایحتاج باید مسیر بسیار طولانی را طی نماییم، حالا تصور کنید، کسی شب در تاریکی معابر و مناطقی پر از سگ ولگرد بخواهد یک عدد نان برای شام شب بگیرد، واقعاً اوضاع اسفناکی است.

۱۶ سروریس حمل و نقل عمومی بطور رفت و برگشت به فاز ۸ می آیند
معاون امور عمرانی شهردار پردیس در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: باتوجه به صورتجلسه تعیین تکلیفی که با شرکت عمران داشتیم، قرار شد از اردیبهشت امسال رُفت و روب، نظافت و خدمات شهری فازهای جدید بر عهده شهرداری پردیس باشد و ما ابتدا مبادرت به نخاله برداری از این فازها کردیم.
داوود ریاحی درباب سگ های بلاصاحب نیز اظهار داشت: ما برمبنای شیوه نامه موجود بحث جمع آوری، عقیم سازی و رهاسازی را داریم، که دو الی سه ماه است، که این اقدام در فازهای جدید شروع شده و در حال انجام می باشد و به زودی معضل سگ های بلاصاحب در منطقه رفع می شود.
وی درباب حمل و نقل عمومی نیز اظهار داشت: هم اکنون ۱۶ سرویس در فاز هشت به تهران داریم، که این نوید را به مردم عزیز می دهم، که حدود ۲۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ دستگاه ون نیز بتازگی خریداری کردیم، که تعدادی را تحویل گرفتیم و تعدادی دیگر نیز به زودی تحویل می گیریم و به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می شود.
فضاهای شهری مورد نیاز در فاز هشت دیده شده است
سرپرست معاونت شهرسازی شهرداری پردیس نیز به خبرنگار مهر اظهار داشت: کلیه کاربری های شهری در سطح شهرسازی فازهای پردیس دیده شده است، متولی یک بخش مانند فضاهای درمانی، آموزشی و فضای سبز دولت می باشد، که می بایست، بخش دولتی مبادرت به ساخت و راه اندازی و با موضوع سکونت همراهی کند.
مبارک قدم اظهار داشت: ساخت برخی از فضاها همچون میادین، معابر عمومی و کاربری های تجهیزات شهری نیز برعهده شهرداری است، که پیگیری ها در حال انجام می باشد.

وی افزود: یک بخش هم در اختیار مردم، بخش خصوصی و شرکت های تعاونی است، که بیایند و طبق مقررات اگر نیاز به داروخانه، ساختمان پزشکان و.... است، راه اندازی کنند، که زمین این بخش ها طبق مقررات تعریف شده در شرکت عمران در اختیار قرار داده می شود.
بدیهی است، که داشتن امکانات رفاهی نیاز اولیه مردم است، که نبود فضای سبز مناسب، حمل و نقل عمومی و نبود امکانات رفاهی در اطراف تهران، تمرکز زدایی از پایتخت را دشوار کرده و مشکلات مختلفی به وجود می آورد.
لازم است، برای داشتن جامعه ای پویا و پر نشاط هرچه سریع تر شاهد ایجاد امکانات رفاهی اولیه برای مردم خصوصاً در فاز هشت پردیس باشیم.


منبع:

1402/07/13
00:49:27
5.0 / 5
592
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است