رئیس پلیس راه راهور فراجا عنوان كرد؛

خستگی و خواب آلودگی مهم ترین دلایل بروز تصادفات

خستگی و خواب آلودگی مهم ترین دلایل بروز تصادفات به گزارش فست تریپ، رئیس پلیس راه راهور فراجا اظهار داشت: در دهه پایانی شهریور و در زمان افزایش تردد در جاده های کشور، مهم ترین دلایل تصادفات خستگی و خواب آلودگی گزارش شده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سردار حسن مؤمنی در حاشیه بازدید از محور گالیکش - بجنورد در محور پارک ملی گلستان در مورد آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور اظهار داشت: طبیعتاً در دهه پایانی شهریور ماه با افزایش تردد در سطح جاده های کشور مواجه هستیم و به شکلی این دهه، ایام بسیار حساسی برای پلیس راه به حساب می آید. وی ادامه داد: در گلستان تا این لحظه وضعیت ترافیکی جاده ها به خوبی مدیریت شده و در سفرهای دهه پایانی شهریور شرایط نسبتاً خوبی را در استان شاهد می باشیم. رئیس پلیس راه کشور اظهار داشت: استان هم همه توان خویش را بسیج کرده و با همکاری سازمان راهداری، اورژانس و سایر دستگاه ها به کمک پلیس آمده تا این ترافیک به خوبی مدیریت شود. وی با تکیه بر این که خستگی و خواب آلودگی مهم ترین دلایل بروز تصادفات در جاده های کشور گزارش شده است، اضافه کرد: از هموطنان تقاضا می شود به هیچ وجه با حالت خستگی و خواب آلودگی به رانندگی ادامه ندهند و از هرگونه عجله و شتاب پرهیز کرده تا با رعایت مسائل ایمنی به سلامت به مقصد برسند.
مؤمنی اظهار نمود: طبق گزارشات ثبت شده تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی در استانهای کویری کشور به مراتب بیشتر از سایر استان ها بوده است. وی تصریح کرد: سرنشینان خودرو هم نقش مهمی در جلوگیری از بروز تصادفات و سوانح رانندگی دارند، به صورتی که بیدار ماندن و همراهی سرنشینان خودرو در راه تردد در کنار راننده، می تواند در هوشیاری و عدم خواب آلودگی رانندگان بسیار تأثیرگذار و مفید باشد. رئیس پلیس راه کشور اظهار داشت: بستن کمربند ایمنی از دیگر مواردی است که در پیشگیری از حوادث منجر به فوت در سوانح رانندگی بخصوص در واژگونی ها نقش بسیار مهمی ایفا می کند.


منبع:

1402/06/28
15:41:13
5.0 / 5
333
تگهای خبر: آلودگی , ایمنی , ترافیك , تردد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است