معاون اجرایی شهرداری منطقه ۶ مشهد:

180 پروژه زودبازده تا انتهای سال افتتاح خواهد شد

180 پروژه زودبازده تا انتهای سال افتتاح خواهد شد به گزارش فست تریپ، مشهد ـ معاون اجرائی شهرداری منطقه 6 مشهد درباب پروژه های زودبازده سال 1402 در این منطقه اظهار داشت: با حمایت شورای شهر امسال پروژه های زودبازده از 80 به 180 ردیف رسیده است.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، احسان نجاری مقدم عصر سه شنبه در جریان تور خبری پروژه های زودبازده منطقه ۶ شهرداری مشهد اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۱ پروژه زودبازده با اعتباری بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان برای محلات هدف این منطقه تعریف و بطور کامل به بهره برداری رسیده است.
معاون اجرائی شهرداری منطقه ۶ مشهد با اعلان اینکه منطقه ۶ بیشترین تعداد و اعتبار پروژه های زودباده را در میان مناطق دارد، اضافه کرد: از مجموع ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار، حدود ۷۵ میلیارد عمرانی، ۳۰ میلیارد تومان فضای سبز، ۱۵ میلیارد تومان فرهنگی و ۱۵ میلیارد نیز پروژه های خدمات شهری بوده است.
وی بافت ریزدانه، شبکه معابر عنکبوتی، ساختمان های فاقد استواری بنا و فاقد پایانکار همین طور مشکلات زیرساختی مانند کمبود سرانه های خدماتی در محلات کم برخوردار را همچون با اهمیت ترین مشکلاتی منطقه ۶ عنوان نمود.
نجاری مقدم اضافه کرد: یکی از انتقادهایی که همیشه به مدیریت شهری می شود بحث حکمرانی شهری با تصمیمات بالا به پایین است اما طرح های زودبازده برنامه ریزی بوسیله مردم و برای مردم است.
معاون اجرائی شهرداری منطقه ۶ مشهد اضافه کرد: یکی از پارک های خطی در این منطقه با طول حدود ۹۵۰ متر و عرض ۱۰ متر یکی از پروژه های شاخصی است که قریب به یک هکتار به فضای سبز منطقه افزوده است.
وی درباب پروژه های زودبازده سال ۱۴۰۲ در این منطقه اظهار داشت: با حمایت شورای شهر امسال پروژه های زودبازده از ۸۰ به ۱۸۰ ردیف رسیده است و اعتبار هم از ۱۲۵ میلیارد به ۲۲۵ میلیارد تومان برای ۱۵ محله هدف رسیده که تا الان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
اجرایی نشدن طرح اگو در منطقه ۶ شهرداری مشهد
نجاری مقدم با اعلان اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد پروژه های زودبازده سال قبل در منطقه قابلیت تحقق نداشت و بنا بر این تبدیل به موارد دیگری شد، اظهار داشت: این پروژه ها با درخواست مردم است و شهرداری کمترین نفوذ را دارد اما در خیلی موارد پروسه تملک برای اجرای پروژه ها کار قفل و مجبور می شویم باتوجه به نیازسنجی مجدد از اهالی محل پروژه دیگری تعریف تا اعتبار برگشت نخورد.
بوی بد محله شهید معقول موضوعی بود که توجه خبرنگاران را جلب کرد و مشخص شد متأسفانه طرح اگو هنوز در این منطقه اجرا نشده است که در این خصوص معاون اجرائی شهرداری منطقه ۶ مشهد اضافه کرد: طرح اگو از سال ۹۶ مورد درخواست جدی ساکنان این محله است که اگر اجرا شود بخش زیادی از معضلات شهرداری هم حل خواهد شد چونکه هم اکنون لایروبی کانال ها و مرمت آسفالت و جدول های جمع آوری آب سالانه هزینه زیادی به شهرداری تحمیل می کند.


منبع:

1402/06/04
14:37:21
5.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است