مدیرعامل متروی تهران خبر داد

آغاز عملیات حفاری خط10مترو در اوایل تیرماه

آغاز عملیات حفاری خط10مترو در اوایل تیرماه به گزارش فست تریپ، مدیرعامل شرکت متروی تهران از احتمال آغاز عملیات حفاری خط ۱۰ مترو در اوایل تیرماه سالجاری اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محسن هرمزی در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر تهران از شرکت واگن سازی تهران و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به ساخت واگن ملی اظهار داشت: واگن ملی با همکاری معاونت ریاست جمهوری، شرکت واگن سازی تهران و چند شرکت دیگر ایجاد می شود.
وی افزود: کارفرمای این پروژه، متروی تهران است و قرارداد ساخت ۱۰۸+ ۵ قطار ملی و در مجموع ۱۱۳ دستگاه در حال انعقاد و طی مراحل تشریفات در سازمان برنامه و بودجه است و در خرداد ماه جلسات نهایی آن برگزار می گردد.
هرمزی تصریح کرد: نخستین رام قطار ملی برپایه قراردادها باید یک سال پس از انعقاد قرارداد وارد ناوگان شود البته به دنبال این هستیم تا زودتر قطار ساخته و وارد ناوگان شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در رابطه با یک رام قطار ملی که در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ رونمایی گردید هم اظهار داشت: قطاری که در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ رونمایی گردید هنوز مراحل تکمیلی را طی نکرده بود و ملی نبود. برخی قطعات آن واگن ملی از روی دیگر قطارها برداشته شده بودند و بومی سازی نبودند؛ اما با تلاشهای صورت گرفته قطار ملی الان ۸۵ درصد بومی سازی شده است.
هرمزی ضمن اشاره به نهایی شدن تست های قطار ملی برای ورود به خط خاطرنشان کرد: یک شرکت بین المللی موضوعات فنی را پایش می کند و بیشتر از ۹۲ درصد تست قطار ملی پیشرفت داشته است و باید یک خط در اختیار این قطار قرارگیرد تا تست های تکمیلی آن صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران ضمن اشاره به بودجه واگن ملی تصریح کرد: معاون اول رئیس جمهور برای واگن ملی ۷۷ میلیون یورو از محل فروش نفت تخصیص داده است و الان هم ساخت بدنه واگن ملی در شرکت واگن سازی تهران شروع شده است.
ایشان در ادامه همینطور در رابطه با ساخت خطوط جدید مترو در تهران اظهار نمود: عملیات حفاری خط ۱۰ مترو در انتها خرداد و اوایل تیرماه آغاز خواهد شد همینطور در حال انعقاد قرارداد با شرکت مپنا برای خط ۱۱ هستیم و خط ۹ متروی تهران هم با همکاری قرارگاه خاتم منعقد می شود و قرارداد توسعه شرقی خط ۴ هم با بنیاد مسکن بسته شده است.
هرمزی در رابطه با قرارداد ۶۳۰ واگن مترو هم اضافه کرد: قرارداد ساخت ۶۳۰ واگن با همکاری دولت و از محل فروش نفت پیگیری می شود و پیش پرداخت آن داده شده است و تا پایان ماه تمام مبلغ آن عملیاتی خواهد شد و ساخت شروع می شود.
منبع:

1402/03/01
13:22:13
5.0 / 5
520
تگهای خبر: دستگاه , شركت , شورای شهر , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است